اخبار, باغبانی, پژوهش, زراعت, گلخانه, معاونت عمرانی, معاونت کشاورزی

تولید محصول سالم در اولویت فعالیت‌های کشاورزی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام

بنا به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام، مدیر عامل موسسه فرهنگی اقتصادی زائر کریمه، تولید محصول سالم را به عنوان یکی از اولویت‌های عملیاتی موسسه معرفی، و در گفت‌وگویی تصریح کرد: در اراضی موقوفه آستان مقدس، سعی شده است تا برای مقابله با آفت‌ها و حشرات مضر از روش‌های کاملا طبیعی استفاده ‌شود و تولید محصولات ارگانیک، به عنوان اولویت‌ اصلی در حفظ سلامت انسان‌ها، در دستور کار کارشناسان و سیاست‌گذاران بخش کشاورزی قرار دارد.

بنا به گزارش معاون کشاورزی موسسه فرهنگی اقتصادی زائر کریمه در همین رابطه، افزایش بی‌رویه مصرف کودها و مواد شیمیایی، در سال‌های اخیر، سلامت محصولات تولیدی در صنعت کشاورزی را با تاثیر در شرایط خاک و آب و هوا، به خطر انداخته و نگرانی‌های روزافزونی را برای محیط زیست و سلامت بشر به وجود آورده است. امروزه تولید محصول سالم که در جامعه به عنوان محصول ارگانیک شناخته می‌شود، یکی از اقداماتی است که در زمینه توسعه کشاورزی پایدار و در جهت مقابله با معضلات مذکور مطرح بوده و اهمیت فزایند یافته است.

در این گزارش، رعایت تناوب زراعی، استفاده از پوشش‌های مالچ، کودها و ترکیبات آلی و بهره‌گیری از تله‌های شکاری به عنوان بخشی از اقدامات سال جاری موسسه در زمینه کشت و پرورش ارگانیک سبزیجات و تولید صیفی‌جات سالم مطرح شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *