پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در menu_set_active_trail() (خط 2405 در /home/zaerkrmh/domains/zaer-karimeh.ir/public_html/includes/menu.inc).

تولید گیاهان داروئی

گلها و گیاهان خاموش ترین موجودات و در عین حال گویاترین مظهر قدرت و عظمت آفرینش هستند. هر برگی از این موجودات زیبا کتاب برزگی در وصف توحید است. گلها و گیاهان نه تنها الوان و اشکال بدیهی و بی بدیل خود سفره طبیعت را زینت می بخشند بلکه آن را چنان سرشاری از نیروی حیاتی می سازند که هیچ بساطی را یارای رقابت با آن نیست.

با نظر اجمالی به فرهنگ مصرف گیاهان داروئی مدیران متوجه میراث با ارزش این گیاهان در طب غنی سنتی ایران می شویم. و رویکرد روز افزون استفاده از گیاهان داروئی و فرآورده های حاصله از آن از طرفی نقش این گیاهان را در چرخه اقتصادی هر روز بیشتر از قبل پررنگ تر می کند.

لذا با عنایت به نقش درمانی، داروئی، بهداشتی و اقتصادی این گیاهان و تنوع و سازگاری آنها با شرایط مختلف آب و هوایی، معاونت کشاورزی موسسه از سال 1378 اقدام به کشت و تحقیق در زمینه تولید گیاهان داروئی اسفرزه، رزماری، نعنا فلفلی، بابونه، مریم گلی، زوفا، گل محمدی، ملیس و آویشن در فضای آزاد در سطح 6 هکتار و گیاهان داروئی به لیمو ‌و آلوئه ورا را در واحدهای گلخانه در سطح 1500 مترمربع نموده است.