پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در menu_set_active_trail() (خط 2405 در /home/zaerkrmh/domains/zaer-karimeh.ir/public_html/includes/menu.inc).

معرفی موسسه

آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه عليها السلام بمنظور انجام هرگونه فعالیت­ فرهنگي و اقتصادی و با بهره‌گیری بهینه از موقوفات و فرصت‌های مناسب کشوری بمنظور انجام اموری که بنحوی می‌تواند برای رشد، ترقی و توسعه مملکت، مفید و مؤثر باشد و موجبات درآمدزایی مشروع را برای آن آستانفراهم نماید، موسسه فرهنگي اقتصادي كريمه را تاسيس کرده است تا كليه فعاليت‌هاي اقتصادي خود را تنها در قالب اين موسسه به انجام ­رساند. موسسه موظف است به گونه­اي عمل نمايد كه اين فعاليت­ها با مناسبترين هزينه، بالاترين بهره­وري و با رعايت ارزشها و حفظ شئونات و صرفه و صلاح آستانه مقدسه انجام گيرد. تمامی منافع حاصل از فعالیت های موسسه طبق مفاد این اساسنامه به آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) اختصاص می­یابد تا با نظر تولیَت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) هزینه گردد.

فعالیت موسسه عبارتست از ارائه مشاوره، برنامه ریزی، اداره و اجرای:

الف) فعالیتهای اقتصادی، سرمایه گذاری و جذب سرمایه داخلی و خارجی در کلیه فعالیتهای موسسه شامل: فرهنگي، آموزشي، صنعتی، معدنی، کشاورزی، عمرانی، خدماتی و تجاری.

ب) طرحهای تحقیقاتی، برگزاري دوره های آموزشی و تشکیل مراکز علمی کاربردی برای بخش دولتی و غیردولتی.

ج) تولید و انتشار نشریه و كتب در زمینه کلیه فعالیتهای موسسه و چاپ و انتشار ساير سفارشات.

د) خرید سهام و مشارکت در امر سرمایه گذاری در کارخانجات و شرکتهای جدید التأسیس و یا شرکتهای موجود اعم از داخلی و خارجی به منظور استفاده بهینه از موقوفات.

ه) اخذ نمایندگی از اشخاص حقیقی و حقوقی و اعطای نمایندگی به آنها.

و) اخذ وام و اعتبار ریالی و ارزی از بانکها و موسسات مالی و اعتباری و ترهین و ضمانت کارخانجات و شرکتها و موسسات داخلی و خارجی و ایجاد صندوق ضمانت بر اساس عقود اسلامی و تشکیل موسسه مالی و اعتباری.

ز) در صورت نیاز انجام کلیه امور مجازی که در راستای حصول به اهداف غائی موسسه نافع و مؤثر می باشد پس از اخذ مجوزهای لازم از مقامات ذيصلاح قانونی و برنامه­ریزی و اجرای هرگونه امور دیگری که جنبه اقتصادی اعم از تجاری، صنعتی، بازرگانی و خدماتی داشته باشد.

ارکان موسسه:

ارکان موسسه به ترتیب عبارتند از:

تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام)  

هیأت مدیره

مدیر عامل

بازرس یا بازرسین