پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در menu_set_active_trail() (خط 2405 در /home/zaerkrmh/domains/zaer-karimeh.ir/public_html/includes/menu.inc).

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، محمدجواد جهانگیرزاده از اعضا هیئت مدیره موسسه فرهنگی اقتصادی زائر کریمه ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در سالن محراب انجام شد، بابیان اینکه در سال گذشته نزدیک به 14 جلسه هیئت‌مدیره و 88 مصوبه مختلف داشته‌ایم، اظهار کرد: کسب رتبه برتری در استفاده بهینه از آب و عنوان کارآفرین نمونه استان قم برخی از دستاوردهای این مؤسسه است.

عضو هیئت‌مدیره مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه از افتتاح فاز نخستین استخر پرورش ماهی خاویار در علی‌آباد بااعتباری بالغ‌بر 540 میلیون تومان یادکرد و افزود: اجرای پروژه‌های مختلف آب‌رسانی نوین و شرکت در نمایشگاه‌های مختلف بخش دیگری از فعالیت‌های انجام‌شده در مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر است.

آقای جهانگیرزاده با تأکید بر اینکه مؤسسه زائر کریمه در حوزه حقوقی به شیوه مطلوبی کمک‌رسان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها بوده است، گفت: رفع تصرف موقوفات آستان مقدس توسط بخش حقوقی دنبال شده و تاکنون توانسته بسیاری از موقوفات را به آستان بازگردانیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به چهار میلیارد و 490 میلیون تومان سرمایه‌گذاری در حوزه موقوفه داشته که این مبلغ در این بخش احداث باغ‌ها، استخرها جهت فعالیت پرورش آبزیان و خریداری تجهیزات و اجرای سیستمهای مدرن آبیاری مورد نیاز هزینه شده است.

 به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حسین فراهانی رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل موسسه زائر ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در سالن محراب انجام شد، با اشاره به اینکه سال گذشته چاپ 131 عنوان کتاب را توسط واحد چاپخانه مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه انجام شده است، اظهار کرد: 850 هزار جلد کتاب را در سال گذشته در واحدهای فروش موسسه عرض شده که این آمار نسبت به سال 94 بیست و دو درصد افزایش داشته است.

وی از قرآن کریم, مفاتیح الجنان, صحیفه فاطمیه و حلیه‌المتقین به عنوان چهار کتاب پر فروش موسسه نام برد و همچنین آمار سفارشات آستان مقدس نزدیک به یک میلیون و 350 هزار تیراژ شامل چاپ قبوض, بروشور و ... بوده است.

مهندس فراهانی مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه به احداث 850 هکتار باغ‌های مختلف در سال گذشته اشاره کرد و گفت: برگزاری  12 جلسه کمیته فنی در حوزه باغبانی با حضور کارشناسان برگزارشده است که با این جلسات توانسته اقدامات خود را به صورت کارشناسی‌شده دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه برای حفظ محصولات از آفات روش‌های مختلفی غیر شیمیایی در دستور کار قرار گرفته است،  و همچنین عنوان کرد: سال گذشته 835 تن پسته تولید داشته و محصول باغ‌های انار و زیتون را نیز اجاره داده شده است.

فراهانی از تولید چهار هزار و 500 کیلوگرم گل محمدی و گیاهان داروئی در سال گذشته یاد کرد و افزود: امسال تولید گیاهان دارویی افزایش قابل توجهی خواهد داشته است؛ تولید 160 تن انگور یاقوتی در 30 هکتار، 867 تن محصول جو از سطح 140 هکتار، 658 تن کلزا از سطح 217 هکتار، تولید 1249 تن گندم از سطح 251 هکتار و 10 هزار و 500 تن ذرت علوفه ای از سطح 225 هکتار نیز از دیگر دستاوردهای مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه است.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون کمیته‌های فنی آب‌وخاک 30 جلسه و شیلات و دام نیز 15 جلسه را برگزار کرده‌اند، گفت: در مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه تلاش شده است تا بتوانیم هزینه‌ها را کاهش و درآمدها را افزایش دهیم و در این راستا به افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌های مختلف ازجمله زمین‌های زراعتی نیز توجه داشته‌ایم

.

فراهانی از نقش مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه در مجتمع‌های مختلف ازجمله «ابریشم»، امید و آزادگان یادکرد و ادامه داد: امیدواریم در حوزه عمرانی نیز با تلاش‌های مستمر بتوانیم یک ارزش‌افزوده و درآمدزایی پایدار را برای آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها رقم بزنیم

گزارش تصویری خبر: