پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در menu_set_active_trail() (خط 2405 در /home/zaerkrmh/domains/zaer-karimeh.ir/public_html/includes/menu.inc).

بازدید قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع موقوفه گازرا

بازدید قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع موقوفه گازران

آقای مهندس قاسمی قائم مقام و همچنین مدیر کل دفتر برنامه و بودجه برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی به همراه مهندس منزویو مهندس مرتضوی مدیران طرح و برنامه و آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قم از طرح کاشت گیاهان داروئی و سیستمهای نوین کشت محصولات صیفی و کلزا (طرح تیپ) و پرورش ماهیان گرمایی موسسه زائر کریمه در موقوفه گازران بازدیدو از اهتمام کارشناسان موسسه به بحث بهره وری آب تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

آغاز برداشت محصول گل محمدی باغات موقوفه

آغاز برداشت محصول گل محمدی باغات موقوفه

به علت شرایط آب و هوایی امسال برداشت باغات گل محمدی 15 روز زودتر از سال قبل آغاز شده است. سطح باغات آستان مقدس 10 هکتار است که محصول برداشت شدهدر کارگاه گلاب گیری موسسه فرآوری و تبدیل به گلاب و اسانس می شود. بخشی از گلاب تولید شده جهت عطرآگین نمودن حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مابقی در فروشگاههای موسسه با قیمت مناسب عرضه می شود.

در سال جاری قسمتی از محصول گل محمدی شامل غنچه و گلبرگهای پس از خشک کردن و بسته بندی جهت مصرف چای و دمنوش گل سرخ فرآوری و در فروشگاه متبرکات فاطمی عرضه می گردد.

دیدار اعضای هیئت مدیره موسسه زائر کریمه با تولیت معظم آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام ا...علیها

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، محمدجواد جهانگیرزاده از اعضا هیئت مدیره موسسه فرهنگی اقتصادی زائر کریمه ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در سالن محراب انجام شد، بابیان اینکه در سال گذشته نزدیک به 14 جلسه هیئت‌مدیره و 88 مصوبه مختلف داشته‌ایم، اظهار کرد: کسب رتبه برتری در استفاده بهینه از آب و عنوان کارآفرین نمونه استان قم برخی از دستاوردهای این مؤسسه است.

بازدید مدیران کشاورزی موسسه از واحد گلخانه های استان اصفهان

بازدید مدیران کشاورزی موسسه از واحد گلخانه های استان اصفهان

به منظور کسب تجربه و بررسی فنی و اقتصادی طرح های توجیهی و توسعه صنایع جانبی موسسه, جمعی از مدیران کشاورزی موسسه به همراه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی از واحدهای پیشرو محصولات خارج فصل استان اصفهان شام واحد پرورش و تولید گل و واحد تولید محصولات خارج فصل صیفی بازدید بعمل آوردند.

تکمیل کشت پاییزه

تکمیل کشت پاییزه

انتخاب و سطح کشت پاییزه پس از برنامه ریز و استعداد سنجی مناطق و طرح در کمیته زراعت، مقرر گردید ترکیب کشت 30 درصد کلزا، 30 درصد گندم و 30 درصد جو بر اساس پتانسیل مناطق کشت گردد.

در جلسه کمیته فنی تقویم کشت، نوع رقم، میزان بذر مصرفی، نحوه کشت، میزان کود پایه شیمیایی, نحوه آبیاری(تیپ, سنترپیوت . ثقلی) مورد بحث و تعیین شد.

بازدید مدیران و کارکنان پژوهشکده علامه طباطبائی از موقوفه کشاورزی شریف آباد

بازدید مدیران و کارکنان پژوهشکده علامه طباطبائی از موقوفه کشاورزی شریف آباد

مدیران و کارکنان محترم پژوهشکده علامه طباطبائی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) به منظور آشنایی با فعالیتهای موسسه زائر کریمه از موقوفه شریف آباد شامل ترمینال فرآوری و ضبط پسته, باغهای احداثی پسته, آبیاری به شیوه نوین, کشت مکانیزه کلزا به همراه آبیاری جدید نواری تیپ و سایت پرورش ماهیان قزل آلا بازدید نمودند. و در پایان بازدید جهت ارتقاء آموزش فنی و تخصصی کارکنان موسسه اقدام به جلسه و تبادل نظر پرداختند.

حضور پر رنگ موسسه در همایش نخستین گردهمایی خادمان فرهنگی و فرهیختگان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام­ ا... علیها

حضور پر رنگ موسسه در همایش نخستین گردهمایی خادمان فرهنگی و فرهیختگان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام­ ا... علیها

به منظور استفاده از ظرفیت ارزشمند فرهیختگان و نخبگان کارکنان و خادمین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در هفته پژوهش و آموزش در پروهشکده علامه طباطبایی آستان مقدس نخستین همایش خادمان فرهنگی آستان مقدس با حضور و سخنرانی تولیت محترم آستان در تاریخ 20/6/96 برگزار گردید

مکاری و تامین دام جهت آئین نذر قربانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

همکاری و تامین دام جهت آئین نذر قربانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

یکی از اهداف و فعالیتهای موسسه زائر کریمه تامین گوشت مورد نیاز مهمانسرای آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) می باشد که در این راستا طبق هماهنگی آستان مقدس و موسسه جهت تامین نذورات و قربانی در ایام خاص و اعیاد اسلامی، نسبت به آن اقدام می نماید.

در این خصوص در ایام عید قربان موسسه نسبت به تامین دام جهت آئین نذر قربانی با هماهنگی و همکاری خادمین آستان مقدس که در موسسه انجام وظیفه می نمایند اقدام نموده و به نحو احسن وظیفه خود را انجام دادند.

.

صفحه‌ها