پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در menu_set_active_trail() (خط 2405 در /home/zaerkrmh/domains/zaer-karimeh.ir/public_html/includes/menu.inc).

بازدید قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع موقوفه گازرا

بازدید قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع موقوفه گازران

آقای مهندس قاسمی قائم مقام و همچنین مدیر کل دفتر برنامه و بودجه برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی به همراه مهندس منزویو مهندس مرتضوی مدیران طرح و برنامه و آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قم از طرح کاشت گیاهان داروئی و سیستمهای نوین کشت محصولات صیفی و کلزا (طرح تیپ) و پرورش ماهیان گرمایی موسسه زائر کریمه در موقوفه گازران بازدیدو از اهتمام کارشناسان موسسه به بحث بهره وری آب تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

بازدید مدیران موسسه از شرکت ایران گلاب

بازدید مدیران موسسه از شرکت ایران گلاب

با توجه به سابقه شرکت ایران گلاب در تولید انواع گلاب و عرقیات گیاهی و موفقیت شرکت در امر تولید و صادرات, با دعوت مدیرعامل محترم شرکت ایران گلاب, مدیران موسسه جهت کسب تجربه و ایجاد تعاملات پایدار فیمابین در مورخ 27/1/97 در یک روز بهاری همراه با نزول رحمت الهی و بارش باران موفق به بازدید از قسمتهای مختلف کارخانه شدند که جا دارد از مدیرعامل و همکاران محترم شرکت به جهت استقبال گرم و صرف وقت و فرصت کافی تقدیر و تشکر داشته باشیم.

بازدید مدیران کشاورزی موسسه از واحدهای نمونه گلخانه استانهای مرکزی و قم

بازدید مدیران کشاورزی موسسه از واحدهای نمونه گلخانه استانهای مرکزی و قم

به منظور بررسی فنی و اقتصادی طرحهای واحدهای تولیدی محصولات خارج از فصل, مدیران کشاورزی موسسه به همراه مدیران باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از واحد کشت هیدروپوبیک تولید صیفی (گوجه فرنگی) در شهرک گلخانه­ای آوه و همچنین کشت و تولید صیفی (فلفل) در منطقه سلفچگان بازدید نمودند. در این بازدید ضمن تبادل اطلاعات و تجزیه و تحلیل و محاسن طرحها, نسبت به بررسی مشکلات و رفع موانع اقتصادی گفتگو بعمل آمد.

تکمیل کشت پاییزه

تکمیل کشت پاییزه

انتخاب و سطح کشت پاییزه پس از برنامه ریز و استعداد سنجی مناطق و طرح در کمیته زراعت، مقرر گردید ترکیب کشت 30 درصد کلزا، 30 درصد گندم و 30 درصد جو بر اساس پتانسیل مناطق کشت گردد.

در جلسه کمیته فنی تقویم کشت، نوع رقم، میزان بذر مصرفی، نحوه کشت، میزان کود پایه شیمیایی, نحوه آبیاری(تیپ, سنترپیوت . ثقلی) مورد بحث و تعیین شد.

آغاز برداشت مزرعه زعفران موقوفه گازران

آغاز برداشت مزرعه زعفران موقوفه گازران

زعفران گیاهی کم آب بر, مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی استان قم است که از سال گذشته در موقوفه گازران کشت شده است. این گیاه خواص داروئی شگفت آوری دارد و سرشار از منگنز و ویتامین c, آهن, پتاسیم, ویتامنی B6, آنتی اکسیدان و مواد موثر دیگر که این همه خاصیت را برایش به ارمغان آورده است.

گزارش تعیین جنسیت ماهیان خاویاری موقوفه علی آباد

گزارش تعیین جنسیت ماهیان خاویاری موقوفه علی آباد

عملیات تعیین جنسیت ماهیان خاویاری موقوفه علی آباد با حضور آقای مهندس طلوعی(کارشناس تعیین جنسیت ماهی خاویاری) و مدیران موسسه در سایت پرورش ماهی خاویاری علی آباد سراجه طبق شرح ذیل آغاز گردید.

بازدید استاندار قم از موقوفات کشاورزی آستان مقدس

بازدید استاندار قم از موقوفات کشاورزی آستان مقدس

بازدید مدیران باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از موقوفه شریف آباد

بازدید مدیران باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از موقوفه شریف آباد

تنی چند از مدیران معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی شامل مدیریت طرح و برنامه، مدیریت مکانیزاسیون به همراه مدیران باغبانی و مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان قم از خط ضبط و فرآوری ترمینال ضبط پسته، باغات پسته، تاسیسات آبیاری قطره ای باغات، سایت پرورش ماهی و کشت کلزا با شیوه آبیاری نوار تیپ بازدید و سپس در جلسه ای اقدام به گفتگو و مذاکره و ضمن ابراز خرسندی از فعالیتهای موسسه در این سطح قول همکاری و مساعدت جهت فعالیتهای جدید موسسه در بحث تولید و اشتغال را دادند.

بازدید مسئولین و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی از طرحهای موقوفه علی آباد سراجه

بازدید مسئولین و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی از طرحهای موقوفه علی آباد سراجه

جمعی از مسئولین و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی به اتفاق ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان قم از طرحهای در راستای اقتصاد مقاومتی و مصرف بهینه آب اراضی علی آباد سراجه بازدید نمودند. که در این جلسه گزارشی از فعالیتهای آستان مقدس توسط مدیرعامل موسسه و گزارشی از وضعیت کشاورزی استان قم توسط ریاست سازمان جهاد کشاورزی آقای مهندس طلایی به اطلاع مهمانان وزارتخانه رسانده شد.

اجرای طرح IPM در مزارع طالبی موقوفه

اجرای طرح IPM در مزارع طالبی موقوفه

امسال کشت طالبی در 50 هکتار از اراضی موقوفه شهر جعفریه با روش آبیاری تیپ و با استفاده از مالچ به منظور استفاده بهینه از منابع آب انجام شد که تمهیدات انجام شده در مصرف آب, 50 درصد صرفه جویی و 10 روز محصول زودتر به بازار عرضه گردید.

صفحه‌ها